Zabiegi wykonane ginekologicznym laserem frakcyjnym


Nowością w ginekologii jest zastosowanie lasera frakcyjnego, wykorzystującego specjalną przystawkę ginekologiczną, umożliwiającą równomierną aplikację wiązki lasera wzdłuż ścian pochwy w promieniu 360 stopni. Odpowiednio dobrane parametry lasera CO2 powodują przebudowę włókien kolagenu śluzówki i powięzi pochwy oraz odbudowę nabłonka pochwy, doprowadzając do ujędrnienia pochwy. W rezultacie dochodzi do zmniejszenia wymiarów wewntrznych pochwy i nawilżenia śluzówki pochwy. Efekt jest wykorzystywany w celu:

  • leczenia zespołu luźnej pochwy (VRS)
  • korekcji niewielkich zaburzeń statyki narządów płciowych
  • leczenia nietrzymania moczu
  • rehabilitacji pooporodowej
  • rewitalizacji pochwy w okresie okołomenopauzalnym
  • poprawy doznań seksualnych

Zabieg jest szczególnie wskazany w przypadku pacjentek z niewielkimi defektami, nie kwalifikującymi się do leczenia chirurgicznego. Może również być wykorzystany jako terapia pomostowa – przed zabiegiem operacyjnym, lub po leczeniu operacyjnym.

Metoda jest małoinwazyjna, praktycznie bezbolesna, więc jest wykonywana bez znieczulenia. Zabieg trwa kilka minut. W większości przypadków, w celu uzyskania porządanego efektu terapeutycznego wystarcza przeprowadzenie pojedynczego zabiegu. W niektórych przypadkach, konieczny jest drugi zabieg, który wykonuje się zwykle po 6 tygodniach.



Informacja oraz umawianie konsultacji w zakresie
GINEKOLOGII PLASTYCZNEJ, ESTETYCZNEJ I REKONSTRUKCYJNEJ

prowadzi: mgr Halina Tomaszewska
tel.: +48 606 431 914