Ginekologia estetyczna – Poznań – dla kogo?


Ginekologia estetyczna to jedna z najnowszych dziedzin ginekologii, która obejmuje szereg nowoczesnych procedur medycznych, pozwalających poprawić wygląd i atrakcyjność żeńskich narządów płciowych oraz zwiększyć satysfakcję z życia seksualnego. Zabiegi ginekologiczne pozwalają Pacjentkom nie tylko poprawić drobne niedoskonałości natury czy dolegliwości będące ubocznym efektem porodu lub upływu czasu, ale i poczuć się atrakcyjnie.

Do moich gabinetów (Poznań) zgłasza się wiele kobiet w wieku okołomenopauzalnym oraz po menopauzie. Nie są one zadowolone ze zmian, które zachodzą w ich ciele pod wpływem hormonów, mają problem z ich akceptacją, tracą poczucie pewności siebie i atrakcyjności w oczach partnera. Ich problemem staje się nie tylko utrata młodzieńczego wyglądu zewnętrznych narządów intymnych, ale także zwiotczenie skóry, ubytek tkanek podskórnych, nieprawidłowa praca śluzówek. Odczuwają dyskomfort, podrażnienie, suchość pochwy i jej luzy (zespół rozluźnienia pochwy). Niektóre z nich borykają się z krwawieniami kontaktowymi lub zespołem nietrzymania moczu.

Ginekologia estetyczna to jednak nie tylko rozwiązania dla dojrzałych kobiet. Zabiegi cieszą się rosnącym zainteresowaniem także wśród młodych mam. Poród siłami natury często wiąże się z destrukcją krocza (związaną z nacięciami, pęknięciami), pojawieniem się VRS i innymi dolegliwościami utrudniającymi prowadzenie satysfakcjonującego życia seksualnego oraz zwiększającymi ryzyko infekcji.

Kolejną grupą Pacjentek, wybierających zabiegi ginekologiczne w Poznaniu, są kobiety w różnym wieku, które mają problem z przerostem lub asymetrią warg sromowych mniejszych, przerostem warg sromowych większych, przebarwieniami, znamionami skóry okolic intymnych oraz innymi zmianami lub defektami, które nie pozwalają im czuć się atrakcyjnie i kobieco. Współczesna ginekologia estetyczna pomaga poprawić niedoskonałości. Zabiegi często pozwalają im nie tylko polepszyć zdrowie fizyczne, ale i psychiczne. Ich efektem jest akceptacja własnego ciała, większa pewność siebie i przełamanie barier umożliwiających budowanie satysfakcjonującego życia intymnego.

Ginekologia estetyczna i rekonstrukcyjna jest nową dziedziną medycyny, która w ostatnich latach bardzo intensywnie się rozwija. Moje doświadczenie w tej dziedzinie jest już ponad 10-letnie, w związku z tym należę do pionierów ginekologii estetycznej i plastycznej w Polsce.

Podstawowy warsztat pracy zdobyłem na stażu w Obagi Plastic Surgery And Dermatology Hospital, Riyadh, w Arabii Saudyjskiej, dotyczącym zastosowania technik operacyjnych w zakresie ginekologii estetycznej i rekonstrukcyjnej. Następnie, jako jedyny ginekolog jak dotąd w Polsce, ukończyłem prestiżowy kurs w zakresie Laserowego Odmładzanie Pochwy (LVR – Laser Vaginal Rejuvenation) i Laserowego Modelowanie Krocza i Sromu (DLV® - Designer Laser Vaginoplasty®) u dr David’a Matlock’a w Los Angeles, USA, w 2008 r.

Po tym specjalistycznym szkoleniu otrzymałem certyfikat i zostałem włączony do grona specjalistów afiliowanych przez The Laser Vaginal Rejuvenation Institute of America (www.lvria.org), zrzeszająjąc ginekologów i chirurgów plastycznych z całego świata.

Wykonałem niezliczone ilości zabiegów plastycznych w obrębie żeńskich narządów płciowych. Doświadczenie operacyjne oraz wiedza zdobyta od wybitnych specjalistów i podczas studiowania literatury naukowej, pozwala mi stwierdzić, że jedynie odpowiedni wybór metody operacyjnej i właściwe przeprowadzenie zabiegu może zagwarantować sukces terapeutyczny.

Ginekologia estetyczna i plastyczna jest prężnie rozwijająca się dziedziną nauki. Tak jak w przypadku innych dziedzin z zakresu medycny, podstawą sukcesu terapeutycznego jest wiedza i umiejętności („knowledge and skills”). Jak dotąd opisano ponad 10 różnych metod operacyjnych redukcji warg sromowych mniejszych (labioplastyki) – i tylko odpowiednia wiedza i doświadczenie gwarantuje wybór odpowiedniej metody dla danej pacjentki. Podobnie w przypadku zespołu luźnej pochwy (VRS vaginal relaxation syndrome) – jedynie rozpoznanie i odpowiednie leczenie współistniejących defektów w obrębie aparatu wieszadłowego pochwy i macicy lub nietrzymania moczu, może zapewnić powodzenie terapi VRS.

Oferuję moim Pacjentkom kompleksowe rozwiązania uwzględniające ich potrzeby, problemy i stan anatomiczny narzadów płciowych. Zabiegi operacyjne wykonuję z wykorzystaniem nowoczesnych laserów : laser diodowy firmy PhotoMedex (USA), chirurgiczny laser CO2, ginekologiczny laser frakcyjny) – które zapewniają minimalną inwazyjność, szybkie gojenie rany oraz szybki powród do zdrowia. Dysponuję pełnym zakresem technik operacyjnych oraz metod leczenia zachowawczego defektów estetycznych i funkcjonalnych żeńskich narządów płciowych.

Zabiegi ginekologiczne laserem w Poznaniu – co oferuję?

W gabinetach wykonuję nowoczesne zabiegi ginekologiczne laserem, które pozwalają w bezinwazyjny sposób zniwelować wiele dolegliwości intymnych, odzyskać młodzieńczy wygląd zewnętrznych narządów płciowych czy zlikwidować ich niedoskonałości. Ginekologiczny laser frakcyjny, laser diodowy oraz laser chirurgiczny CO2 umożliwiają szereg zabiegów w warunkach ambulatoryjnych – bez konieczności hospitalizacji, znieczulenia anestezjologicznego i długiej rekonwalescencji. Bardzo często tuż po zabiegu Pacjentka może powrócić do normalnej aktywności i cieszyć się wyjątkowymi efektami bez ograniczeń, z którymi wiążą się trakcyjne zabiegi chirurgiczne.

Informacja oraz umawianie konsultacji w zakresie
GINEKOLOGII PLASTYCZNEJ, ESTETYCZNEJ I REKONSTRUKCYJNEJ

prowadzi: mgr Halina Tomaszewska
tel.: +48 606 431 914


Przed każdym zabiegiem z zakresu ginekologii estetycznej konieczna jest wizyta konsultacyjna. Podczas takiego spotkania indywidualnie do każdej pacjentki określa się zakres zabiegu. Ponadto, omawia się wszystkie nurtujące pacjentkę pytania jak np.: technikę operacji (klasyczna, metoda Elmann'a lub laser), szczegóły operacji, warunki hospitalizacji, rodzaj znieczulenia i inne. Podczas tej wizyty, ustala się również koszt zabiegu, który jest zależny przede wszystkim od zakresu operacji i wybranej metody.

Rodzaje oferowanych zabiegów: