Ginekologia estetyczna


Ginekologia estetyczna i rekonstrukcyjna jest nową dziedziną medycyny, która w ostatnich latach bardzo intensywnie się rozwija. Moje doświadczenie w tej dziedzinie jest już ponad 10-letnie, w związku z tym należę do pionierów ginekologii estetycznej i plastycznej w Polsce.

Podstawowy warsztat pracy zdobyłem na stażu w Obagi Plastic Surgery And Dermatology Hospital, Riyadh, w Arabii Saudyjskiej, dotyczącym zastosowania technik operacyjnych w zakresie ginekologii estetycznej i rekonstrukcyjnej. Następnie, jako jedyny ginekolog jak dotąd w Polsce, ukończyłem prestiżowy kurs w zakresie Laserowego Odmładzanie Pochwy (LVR – Laser Vaginal Rejuvenation) i Laserowego Modelowanie Krocza i Sromu (DLV® - Designer Laser Vaginoplasty®) u dr David’a Matlock’a w Los Angeles, USA, w 2008 r.

Po tym specjalistycznym szkoleniu otrzymałem certyfikat i zostałem włączony do grona specjalistów afiliowanych przez The Laser Vaginal Rejuvenation Institute of America (www.lvria.org), zrzeszająjąc ginekologów i chirurgów plastycznych z całego świata.

Wykonałem niezliczone ilości zabiegów plastycznych w obrębie żeńskich narządów płciowych. Doświadczenie operacyjne oraz wiedza zdobyta od wybitnych specjalistów i podczas studiowania literatury naukowej, pozwala mi stwierdzić, że jedynie odpowiedni wybór metody operacyjnej i właściwe przeprowadzenie zabiegu może zagwarantować sukces terapeutyczny.

Ginekologia estetyczna i plastyczna jest prężnie rozwijająca się dziedziną nauki. Tak jak w przypadku innych dziedzin z zakresu medycny, podstawą sukcesu terapeutycznego jest wiedza i umiejętności („knowledge and skills”). Jak dotąd opisano ponad 10 różnych metod operacyjnych redukcji warg sromowych mniejszych (labioplastyki) – i tylko odpowiednia wiedza i doświadczenie gwarantuje wybór odpowiedniej metody dla danej pacjentki. Podobnie w przypadku zespołu luźnej pochwy (VRS vaginal relaxation syndrome) – jedynie rozpoznanie i odpowiednie leczenie współistniejących defektów w obrębie aparatu wieszadłowego pochwy i macicy lub nietrzymania moczu, może zapewnić powodzenie terapi VRS.

Oferuję moim Pacjentkom kompleksowe rozwiązania uwzględniające ich potrzeby, problemy i stan anatomiczny narzadów płciowych. Zabiegi operacyjne wykonuję z wykorzystaniem nowoczesnych laserów : laser diodowy firmy PhotoMedex (USA), chirurgiczny laser CO2, ginekologiczny laser frakcyjny) – które zapewniają minimalną inwazyjność, szybkie gojenie rany oraz szybki powród do zdrowia. Dysponuję pełnym zakresem technik operacyjnych oraz metod leczenia zachowawczego defektów estetycznych i funkcjonalnych żeńskich narządów płciowych.

Informacja oraz umawianie konsultacji w zakresie
GINEKOLOGII PLASTYCZNEJ, ESTETYCZNEJ I REKONSTRUKCYJNEJ

prowadzi: mgr Halina Tomaszewska
tel.: +48 606 431 914


Przed każdym zabiegiem z zakresu ginekologii estetycznej konieczna jest wizyta konsultacyjna. Podczas takiego spotkania indywidualnie do każdej pacjentki określa się zakres zabiegu. Ponadto, omawia się wszystkie nurtujące pacjentkę pytania jak np.: technikę operacji (klasyczna, metoda Elmann'a lub laser), szczegóły operacji, warunki hospitalizacji, rodzaj znieczulenia i inne. Podczas tej wizyty, ustala się również koszt zabiegu, który jest zależny przede wszystkim od zakresu operacji i wybranej metody.

Rodzaje oferowanych zabiegów: